“Україна має стати членом НАТО”, – Яценюк

Україна відповідає критеріям необхідним для вступу до Північноатлантичного альянсу

Про це заявив лідер політсили Арсеній Яценюк під час дискусії “Безпека для України: в пошуках рішень, які працюватимуть” у рамках Чотирнадцятої щорічної зустрічі Ялтинської європейської стратегії (YES), повідомляє Еспресо.TV.

Арсеній Яценюк наголосив, що сьогодні світ постав перед глобальними викликами, “починаючи від російської агресії й закінчуючи Північною Кореєю”: “Світ переживає потрясіння”.

“Насамперед нам потрібно зробити висновки з нашого минулого. 1994 року Україна підписала сумнозвісний Будапештський меморандум. Ми відмовилися від третього за величиною ядерного арсеналу у світі. Підписанти цього меморандуму гарантували територіальну цілісність та незалежність Україні. Та, як наслідок, ми тимчасово втратили Крим, Донецьк та Луганськ. І Росія, одна з підписантів цього меморандуму, вдерлася у незалежну країну і перемалювала кордони після Другої світової війни. Це дуже поганий знак для світового співтовариства”, – підкреслив лідер НФ.

Яценюк вважає, що необхідно знайти спільну відповідь на нинішні глобальні виклики: “Немає іншої спільної відповіді, окрім як сильне НАТО. На мою думку, для всіх країн-членів НАТО, для всіх партнерів важливо дуже чітко сказати, що прийде час, і Україна стане членом Альянсу”.

Він зазначив, що Україна виконає всі критерії НАТО, зокрема щодо фінансування: “Вам потрібно витрачати 2 відсотки ВВП, а моя країна витрачає 5 відсотків ВВП на нашу безпеку та армію”.

Не всі в НАТО радо сприймають ідею членства України, зазначив лідер НФ. “Проте ще раз наголошу, що 2008 року в Бухаресті ми звернулися до НАТО щодо плану членства і не отримали його. Як наслідок, ми отримали російську агресію проти Грузії і вторгнення Росії в Україну”, – заявив він.

“Нам необхідне дуже сильне лідерство у світі. Потрібна також дуже сильна політика НАТО. Україна має стати членом НАТО. На цьому шляху нам необхідно вдосконалити свою армію та зрівняти її стандарти зі стандартами НАТО. Це план дій, схвалений моєю країною, і це єдиний шлях для України і не тільки для України. Ми захищаємо кордони ЄС та Альянсу від російської агресії, тож це в наших спільних інтересах”, – підкреслив він.

“Україна – єдина країна в Європі, яка зупинила регулярну російську армію. Ми боремося за нашу незалежність та вашу безпеку”, – сказав Яценюк.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

“Україна має стати членом НАТО”, – Яценюк