Відтепер учні вчитимуться до липня: МОН визначило тривалість навчального року

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич підписала листа, в якому визначено структуру нового навчального року, зокрема, його початок 1 вересня та завершення не пізніше як 1 липня.

Документ передбачає, що структура навчального року та строки проведення канікул у новому навчальному році встановлюватимуть загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з органами управління освітою.

Навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності має розпочатись 1 вересня і закінчитись не пізніше як 1 липня наступного року.

Передбачено, що тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою за 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин чи температурний режим).

Школи мають встановити тривалість навчального тижня на весь навчальний рік у межах часу, передбаченого робочим навчальним планом.

Якщо навчальний тиждень буде п’ятиденний, відпрацювання уроків по суботах не допускається, оскільки це призведе до перевищення тижневого гранично допустимого навантаження на учнів.

Відпрацювання по суботах не дозволяється навіть з метою надолуження навчального матеріалу чи продовження канікул та скорочення опалювального сезону.

Відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів, учні 4, 9 та 11 класів складатимуть державну підсумкову атестацію. Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форму та терміни її проведення буде затверджено додатково.

У Міносвіти зазначають, що загальноосвітні навчальні заклади спільно з органами державної влади та органами місцевого самоврядування прийматимуть рішення щодо карантину, припинення чи продовження навчального процесу з поважних причин.

Кількість фактично проведених вчителями уроків може бути меншою від попередньо запланованої. У такому випадку навчальний заклад та вчителі обов’язково мають вжити заходів щодо освоєння учнями змісту кожного навчального предмета в повному обсязі за рахунок ущільнення, самостійного опрацювання, засобів дистанційного навчання.

Менша кількість проведених вчителем уроків через об’єктивні обставини не може бути причиною вирахувань із його заробітної плати.

Джерело

Коментарів: 3
  1. Софія

    :evil: понапридумували всяку фігню.Сидять у тому міністерстві й кожен рік все міняють, то так, то так. Цікаво, а ви самі вчились по таким стандартам?Хто вам буде в червні вшколу ходити? :x Ви дивитися на Європу, що там так? Чи за ким ви повторюєте? Нам до тієї влади, яка у Європі ще рости та рости. Там не сидять сотні дебільних міністрів, сто тисяч депутатів, і не міняють кожен рік реформи навчання, здоров’я… і якби ж міняли на краще. Краще зробіть вшколах ремонт, нові спортивні зали, отоплюйте краще.Щоб дітям справді було комфортніше вчитись. Ви так переживаєте за перевантаження і здоров’я дітей? Щось я дуже сумніваюсь…

  2. Наталья

    Что за бред зачем дитей перегружать ( :x

  3. Богдан

    Визначатори грьобані :evil:

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Відтепер учні вчитимуться до липня: МОН визначило тривалість навчального року