Віталій Портников: Боротьба тільки починається

Перший тур виборів президента України – це тільки початок боротьби за майбутнє нашої країни і конфігурацію влади в ній

Це тільки здається, що боротьба завершиться з другим туром, коли його переможцем виявиться телевізійний комік Володимир Зеленський або діючий президент Петро Порошенко.

У будь-якого потенційного переможця будуть свої проблеми. У Зеленського їх буде не менше, ніж у Порошенка. У Порошенка – не менш, ніж у Зеленського.

Питання навіть не в тому, як сам Володимир Зеленський збирається керувати країною. Думаю, сьогодні ніяк не збирається, розраховує на команду. Але і команди ніякої у нього немає, кандидат не може назвати навіть прізвища можливих соратників. Але і це не дуже важливо – тому що в таких випадках зазвичай називають прізвища пройдисвітів, які зникають з горизонту буквально за кілька місяців після перемоги. Тим більше, що до другого туру Зеленському важливо не називати прізвищ «старих» політиків, щоб не розчаровувати свій електорат. Але після другого туру саме ці політики і складуть кістяк команди нового президента країни – просто тому, що ніяких інших управлінців в Україні просто немає. Зрозуміло, що в коктейлі з пройдисвітами – але, повторюся, пройдисвіти зазвичай швидко здають позиції.

Однак цей кістяк поки що зможе прийти тільки в президентську адміністрацію. Вже наступногодняпісля виборів президента Зеленському потрібно буде думати про перемогу на виборах до парламенту – інакше вся його перемога на виборах президента буде позбавлена ​​будь-якого сенсу. Зрозуміло, що список віртуальної партії “Слуга народу” можна буде укомплектувати тими ж пройдисвітами. Саме так вчинив Путін, цей російський Зеленський-2000, з партією “Єдність”. Але у нас є ще й кандидати-мажоритарники. З цими буде складніше, на їх успіх доведеться витрачатися – і чи будуть ресурси на це якщо не у Зеленського, таку Коломойського. Та й чи втримається довго Коломойський поруч із Зеленським, чи не переборщить чи? Адже Березовський, цей російський Коломойський-2000, не втримався? У будь-якому випадку, без перемоги на парламентських виборах Зеленський перетвориться на декоративну фігуру – і про цю можливу декоративністьпровідні українські політики ще до президентських виборів говорили вголос.

Але у Порошенка буде проблем не менше, а то й більше. Уявімо собі, що чинний президент зробить чудо і вирве перемогу на виборах у ветерана КВН. Але чи означає це, що Порошенко приведе до перемоги на виборах до парламенту свій блок? Не сумніваюся, що сам Порошенко в цьому переконаний. А я – не впевнений. І не впевнений, що Порошенко навчиться керувати країною, в якій у нього не буде парламентської більшості. При цьому сам політичний образ, який Порошенко створює для перемоги, буде заважати появітакої більшості. Навряд чи Порошенко зможе тепер дозволити собі явний союз з «партіями сходу» і навряд чи захоче союзу з партією Зеленського – а така партія все одно з’явиться в парламенті, щоб не сталося в другому турі. І навряд чи голосів націонал-демократів в новій Раді вистачить для демократичної коаліції – після тієї розправи, яку сам Порошенко вчинив над Народним фронтом і після результату Тимошенко і Гриценкана виборах президента. Тут вже рятівником Вітчизни може в результаті виявитися не Порошенко, а, наприклад, Вакарчук – якщо у співака, звичайно, з’явиться бажання брати участь в політичному житті країни на тлі того, що відбувається.

Словом, за будь-якого результата другого туру політична криза Україні практично забезпечена. А якщо згадати, що наближається час повернення боргів, так потрібно зрозуміти, що будь-яка політична турбулентність може призвести до серйозних економічних потрясінь, які тільки посилять політичну турбулентність. Ласкаво просимо до нової реальності, дорогі співвітчизники!

Віталій Портников: Еспресо

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Віталій Портников: Боротьба тільки починається