Коли святкують цього року Пасху в Україні та чому дата свята щороку змінюється

Пасху в 2018 році православні християни в Україні відзначатимуть 8 квітня, а католики на тиждень раніше – 1 квітня. Дізнайтеся, чому дата свята щороку змінюється та яких традицій треба дотримуватися на Великдень, пише Радіо Максимум.

Великдень 2018 – одне з найголовніших церковних свят для всього християнського світу. Саме День Воскресіння Христа, який в народі називають Пасхою, є символом вічного життя, перемоги над смepтю та очищення від грiхів.

Пасха 2018 в Україні: дата свята

Як ви вже помітили, щороку дата Великодня змінюється. У 2018 році православна Пасха припадає на 8 квітня. А от у 2017 році це величне свято відзначалося на тиждень пізніше – 16 квітня, натомість Великдень 2019 року буде 28 квітня. То від чого залежить, якого числа Пасха?

Виявляється, дату святкування Христового Воскресіння вираховують за допомогою спеціальної таблиці – Олександрійської пасхалії.

Утім, відправною точкою в розрахунках дати Пасхи є весняне рівнодення, яке визначають за сонячним календарем. При обчисленні дати Великодня беруть до уваги й повний місяць – для цього використовують місячний календар.

У результаті, днем святкування Великодня є перша неділя після першої повні, що настає після весняного рівнодення. Від того, коли буде Пасха в 2018 році, залежать інші перехідні церковні свята: Лазарева субота, Вознесіння Господнє, П’ятидесятниця.

Коли католицький Великодень в 2018

Зазвичай, православний і католицький Великдень відзначається в різні дні через різне літочислення. Православні християни живуть за юліанським календарем, а католики – за григоріанським. Різниця між датами в зазначених календарів становить 13 діб.

Григоріанський випереджає юліанський, відповідно, православна Пасха практично завжди настає пізніше за католицьку.

Іноді, як, приміром, минулого року, дати Пасхи в католиків та православних збігаються, але католицький Великдень 2018 святкується на тиждень раніше – 1 квітня.

Традиції Пасхи 2018 в Україні

Свято Воскресіння Христа уособлює оновлення і життя, тому його асоціюють з трьома аспектами:

Благодатним вогнем (церковні воскові свічки).

Божественною водою (освячена вода).

Життям (прикрашені паски і яйця).

У ніч на Великодню неділю потрібно не спати, а йти до церкви на вечірню службу. Уже після опівночі священики одягають святкове вбрання та проголошують: “Христос воскрес!”.

Під час Літургії у храмах освячують великодні кошики, де традиційно українці ставлять паски, крашанки, сир, масло, сіль та свічки.

Коли сім’я повертається з церки – розпочинається святковий сніданок. Спершу потрібно скуштувати освячене яйце та шматочок паски. А вже опісля можна ласувати м’ясними стравами.

Увесь тиждень після Пасхи названо Світлим. Другий день Великодня – Світлий Понеділок. У народі його ще називають поливаним, адже в цей день молоді хлопці обливають своїх друзів водою, бажаючи їм щасливих свят. У Світлий Вівторок дівчата можуть помститися хлопцям.

Упродовж великодніх свят біля храму діти та дорослі водять гаївки та хороводи.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Коли святкують цього року Пасху в Україні та чому дата свята щороку змінюється