Над Європою пройшла радіоактивна хмара, ймовірно, з РФ чи Казахстану

Над країнами Європи в останній тиждень вересня пройшла хмара радіоактивного забруднення, яка могла сформуватися внаслідок викиду радіонуклідів на території Росії або Казахстану.

Про це заявив Французький інститут ядерної безпеки (IRSN), повідомляє Європейська правда з посиланням на Reuters.

IRSN виключив аварію на ядерному реакторі, заявивши, що інцидент, ймовірно, стався в місці зберігання ядерного палива або центрі радіоактивної медицини. IRSN заявив, що хмара не мала впливу на здоров’я людей чи навколишнє середовище в Європі.

IRSN відзначив, що не може точно визначити розташування викиду радіоактивних матеріалів, але на основі аналізу погодних умов найбільш вірогідна зона знаходиться  на південь від Уральських гір, між Уралом і річкою Волга. Це може вказувати на Росію або, можливо, на Казахстан.

“Російська влада заявила, що не знає про подібний інцидент на своїй території”, – сказав директор IRSN Жан-Марк Перес. Він додав, що інститут ще не контактував з владою Казахстану.

Перес зазначив, що останніми тижнями IRSN та низку інших інститутів ядерної безпеки в Європі фіксували високий рівень рутенію-106 – радіонукліда, який є продуктом розпаду атомів в ядерному реакторі і який не зустрічається в природі.

Згідно з оцінкою IRSN, кількість рутенію-106 становила 100-300 терабеккелерів, і що якщо б аварія такого масштабу сталася у Франції, у радіусі кількох кілометрів навколо епіцентру обов’язково провели б евакуацію людей.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Над Європою пройшла радіоактивна хмара, ймовірно, з РФ чи Казахстану