Найважливіше, що сказав Порошенко у зверненні до Ради: 10 меседжів

Президент Петро Порошенко сьогодні представив своє щорічне звернення до депутатІв українського парламенту

Еспресо обрало 10 найгучніших цитат Порошенка з його двогодинної промови до Верховної Ради.

Росія – досі найбільша загроза

Президент зазначив, що Кремль не демонструє жодних ознак того, що збирається йти з Донбасу та Криму. Натомість, з’являється все більше доказів підготовки до наступальної війни континентального масштабу.

Російсько-білоруські навчання “Захід-2017” можуть бути лише прикриттям для створення нових ударних угруповань російських військ для вторгнення на територію України.

“Сім тисяч платформ із солдатами та технікою наблизилися чи наближаються до наших кордонів… І, на жаль, жодних гарантій, що по завершенні маневрів це все повернеться з Білорусі додому, у нас немає”, – наголосив Порошенко.

Референдум про вступ до НАТО 

Порошенко зауважив, що більшість громадян підтримують як вступ до Євросоюзу, так і приєднання до НАТО.

“Я не виключаю, що ініціюю в належний час відповідний референдум, щоби продемонструвати волю українського народу. Усім: і нашим друзям, і агресивній сусідці, і всім українським політикам”, – резюмував він.

Про економіку та земельну реформу 

Цього року зростання ВВП очікується на рівні 1,8%, а вже до 2020 року зростання економіки прискориться до 4%.

Водночас Порошенко попросив утриматися від пропозицій скасувати єдиний податок в бюджеті на 2018 рік.

“В мене прохання – треба дати хоч трохи людям, які називаються середнім класом, попрацювати в режимі кількарічного планування. А то вже стало традицією, що доля малого бізнесу в новому році стає відомою лише за декілька навіть не місяців чи тижнів, а годин до святкового привітання президента”, – зазначив Порошенко.

Він також нагадав нардепам і про важливість земельної реформи, однак додав, що тиснути у цьому питанні не хоче.

“Я не збираюся видавлювати з Верховної Ради земельну реформу. Але прошу прийняти, хоча б усно, в розумі й серці, політичне рішення на її користь”, – аргументував він.

Зробити всіх недоторканними, але пізніше

Президент похвалив парламент за новий рекорд – ця каденція позбавила недоторканності найбільшу кількість депутатів. При цьому він визнав, що скасувати її треба, однак коли – питання інше.

“Щоб у вас не було відчуття, що воно якимось чином спрямоване проти вас, я маю дуже просту пропозицію – давайте ухвалимо це рішення із уведенням його в дію з 1 січня 2020 року, для депутатів вже нової Верховної Ради”, – пожартував Порошенко.

Миротворці ООН на Донбасі

Україна готова до предметної розмови з членами Ради Безпеки ООН. Порошенко назвав принципові елементи:

  • Миротворці мають бути на всій території Донбасу, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону;
  • Їхня мета – забезпечення тривалого миру на сході України та повне відновлення територіальної цілісності нашої держави;
  • Серед миротворців не повинно бути росіян чи інших сторін конфлікту;
  • Місію ООН з бойовиками “ДНР/ЛНР” узгоджувати не будуть;
  • Введення місії не означає скасування існуючих міжнародних санкцій проти Росії

“Згадана Місія повинна відповідати керівним принципам здійснення миротворчих операцій ООН, що апріорі виключає участь у ній представників країни-агресора чи сторін конфлікту”, – підсумував президент.

Повернення Донбасу 

Порошенко переконаний, війну на Донбасі необхідно завершувати саме політико-дипломатичним шляхом. Адже повернення конфлікту в гарячу фазу поставить хрест на всіх реформах і на відновленні рівня життя українців.

“Суспільство втомилося від війни. Ознакою такої втоми є той факт, що 11% українців, частина з них є і в цьому залі, пропонують взагалі відмовитися від будь-яких спроб повернути окуповані території Донбасу, відрізати їх і подарувати ворогу, чекаючи, що вони самі собою повернуться”, – каже президент.

Відповідно до опитування:

  • 14% українців виступають за те, щоб конфлікт заморозити,
  • 13%  – ратують за військовий наступ,
  • майже 60% – підтримують курс на повернення окупованих територій виключно політико-дипломатичним шляхом.

“Неефективні”, але важливі Мінські угоди

Мінські домовленості не ідеальні й так і не принесли миру на Донбас. Втім, саме завдяки ним, вдалося суттєво знизити рівень бойових дій та відповідно людських втрат.

“Завдяки Мінським домовленостям нам вдалося сформувати міцну міжнародну коаліцію на підтримку України. Вдалося зберегти дієвий механізм міжнародних санкцій проти російського агресора. Нарешті, Росію почали називати агресором”, – пояснив президент.

Повернути Крим, але не силою

На переконання Порошенка, анексований півострів відбити у Кремля силою не вдасться, а Путін найближчим часом звідти йти не збирається. Тож йти треба іншим шляхом.

“Ми можемо створити умови, коли Крим стане для Москви непідйомним тягарем. Так злодій іноді викидає вкрадене, коли воно починає йому пекти. Ми маємо створити всі умови, щоб йому запекло”, – підсумував він.

Автокефалія православної церкви

Президент написав листа до Вселенського патріарха Варфоломія I з проханням надати автокефалію Українській православній церкві. Порошенко запевнив, що це не означатиме ані появи державної церкви, ані заборони на діяльність в Україні інших православних конфесій.

“Але ніхто не має права позбавити українців права на власну церкву. Кожен громадянин України сам і лише сам обирав, обирає і обиратиме віру і церкву”, – наголосив він.

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Найважливіше, що сказав Порошенко у зверненні до Ради: 10 меседжів