Страсний тиждень – це особливий час, коли треба кожний день провести правильно.

Страсний тиждень – час духовного перетворення і покаяння, час глибокої скорботи і великого розквіту – починається, за традицією, з Великого понеділка. В цей день згадуються старозавітні перекази про Йосипа, як прообраз майбутніх страждань Господа Ісуса Христа.

В Понеділок Страсного Тижня згадуємо старозавітного патріарха Йосифа, який є прообразом Христа. Євангельське читання говорить нам притчу про смоківницю, цим самим пропонує нам задуматись над нашим життям, який плід приносимо ми: добрий чи поганий.

В перші три дні Страсного Тижня служиться Літургія Напередосвячених Дарів.

В Великий Вівторок Церква до роздумів на богослужіннях пропонує притчу Спасителя про Його Другий прихід, притчу про десять дів та про таланти.

У Велику Середу ми пригадуємо день, коли Юда зрадив Христа. В цей день так само Церква згадує жінку, яка омила ноги Спасителя миром. В середу востаннє молимось молитву Єфрема Сиріна в цьому році та робимо доземні поклони, правда доземні поклони будуть ще перед плащаницею.

У Четвер Страсного Тижня ми згадуємо встановлення Таїнства Євхаристії, на Тайній Вечері. Після Тайної Вечері Христос показав Своє смирення, омивши ноги своїм учням. Як пам’ять про цей спомин, Архиєреї здійснють чин омивання ніг дванадцятьом служителям.

Ввечері у Великий Четвер служиться Утреня Великої П’ятниці або як ми ще називаємо Утреня Страстей – одне із найкращих богослужінь в нашому літургійному році. В часі цього богослужіння читається Дванадцять Євангелій. Дванадцять євангельських читань пригадують нам Страсті Господа від молитви у Гетсиманському саді до покладення Його тіла в гріб.

Велика П’ятниця, богослужіння цього дня розпочинаються із Царських Часів. Ми, вкотре, чуємо із Євангельських Читань про страсті Ісуса. Пізніше служиться Вечірня із виносом плащаниці, а ввечері Утреня Великої Суботи або як ми її ще називаємо Єрусалимська Утреня, через своєрідні напіви, які звучать на цьому богослужінні.

Літургія Великої Суботи є досить довгою та своєрідною, вона наповнена старозавітними читаннями-пареміями, основними темами котрих є: вихід Ізраїлю із Єгипту, спасіння у вогні пророка Даниїла та його друзів. Це богослужіння символізує звільнення людини від аду та смерті. На Літургії вже читається Євангеліє про воскресіння Христа, а священнослужителі переодіваться в ризи білого кольору замість постових, багряних.

Що потрібно робити на Страсному тижні

У Великий Четвер прибирали в хатах, все мили й чистили. Прийнято було збирати і спалювати гілки ялівцю для обкурювання житла і хліва.

Починаючи з Чистого Четверга готувалися до святкового столу, фарбували і розписували яйця. За давньою традицією фарбовані яйця укладали на свіжу пророслу зелень вівса, пшениці.

Зранку, в Четвер починали пекти паски, дрібні вироби з пшеничного борошна із зображенням хрестиків, баранчиків, жайворонків, а також медові пряники.

Якщо до зорі вмиватися на Великий (Чистий) Четвер, потрібно примовляти: «Змиваю те, що напустили на мене, то чим душа і тіло розуміється, все Чистим Четвергом знімається».

Субота

Останнє (тихе) прибирання. Ще можна фарбувати яйця. У цей день готують спільні святкові страви.

Страсний тиждень 2019: головні заборони

Страсний тиждень випадає на час Великого посту, який є найсуворішим. І дуже важливо пам’ятати, що це не посто дієта, а час очищення тіла і душі. Йдеться про душевне каяття в грішних вчинках і поганих думках. А обмеження, які стосуються харчування, покликані допомогти людині зосередитися не на фізичному, а на душевному. Тому намагайтеся приділяти більше уваги молитвам, а не розвагам, більше дбайте про оточуючих, а не про себе.

Зичимо чистоти у домівках і в думках!

Заспокіймо душі і серця, щоб у мирі зустріти світле Воскресіння !

Джерело: Коліжанка

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Страсний тиждень – це особливий час, коли треба кожний день провести правильно.