ТРОЯНДИ ДЛЯ МОГО ВОРОГА

Оля була абсолютно впевнена, що святі живуть серед нас. Просто ми не завжди помічаємо їхній мовчазний подвиг. Взяти, приміром, її маму. Олена Миколаївна вставала о сьомій годині ранку і збиралася в дитячий садок, де працювала вихователем. Увечері приходила додому, готувала нехитру вечерю і займалася насущними домашніми справами.

Випробування спіткало Олю через п’ять років. Вони з Оленою Миколаївною стояли на зупинці і чекали свого автобуса. Раптом, хтось різко схопив Оліну маму за рукав. Олена Миколаївна обернулася і ніби заціпеніла від жаху. Перед нею стояла немолода жінка і широко посміхалася:

– Ленка! Ось так зустріч! Не думала, що коли-небудь побачу тебе! Ну як ти, як Леонід?

Оліна мама спробувала взяти себе в руки, і стримано промовила:

– Льоня помер. Декілька років тому. Інфаркт.

– Ось це так! – округлила очі мамина знайома, – а, це хто? Дочка твоя? Доросла така …

– Так, це Оля. Вона у мене вчиться на заочному відділенні інституту. Нещодавно влаштувалася у велику фірму. На хорошому рахунку у начальства!

Мама явно не була рада цій зустрічі, але гордість за доньку переважила неприязнь, і вона підтримала розмову. А, через мить пролунали слова:

– Лєнка, а дочка-то он як на тебе схожа. Волосся темненьке, як у тебе. Та й з лиця не скажеш, що не рідна …

Світ звалився. Оля перестала чути звуки. Напевно, мислити теж перестала. Чомусь їй відразу стало все зрозуміло. Далі вона пам’ятала, що відбувається як в тумані: мама міцно взяла її під лікоть, вкинула в автобус.

Потім вони йшли до дому. Довго йшли – ноги не хотіли слухатися, і Оля спотикалася. Мама мовчала, дочка теж.
Ніяких сліз не було. Суха констатація факту: удочерили, коли дівчинка була зовсім крихіткою. Переїхали, щоб “доброзичливці” не розповіли правду. Олена Миколаївна важко зітхнула:

– Олю, так, а в чому правда-то? Ми з батьком завжди тебе любили, і ти це знаєш. А, народжувала, не народжувала … Яка різниця?

Дівчина і сама не знала, яка різниця. У тому, що батьки – найближчі люди на світі вона не сумнівалася ні секунди. Але, неприємний клубок підступив до горла. Де зараз, цікаво, та, яка кинула своє чадо в пологовому будинку? Оля не помітила, як кулаки її до болю стиснулися:

– Мамо, а ти не знаєш, чому вона так вчинила?

– Доню, там така історія … Розповім усе по порядку. Ми з твоїм татом тільки одружилися. Жили спочатку в комунальній квартирі, у нас була одна кімната. Квартиранти – люди хороші, завжди один одному допомагали. І, коли у Рити, нашої сусідки, склалася складна ситуація, ми не змогли залишитися байдужими.

Справа в тому, що вона гуляла з одним хлопцем, який вчинив з нею дуже підло – кинув, дізнавшись про вагітність. Рита хотіла зробити аборт, але, ти ж знаєш, ми з Льонею завжди були віруючими і намагалися з усіх сил переконати її залишити дитинку. Нам це вдалося. А, на другому місяці вагітності вона познайомилася з сином одного дуже впливового чоловіка. Молоді покохали одне одного, але …

Рита повинна була відповідати. Розумієш про що я? Дізнайся, сім’я її нареченого, що вона чекає дитину – все, про заміжжя можна було забути. Розповісти правду своєму коханому дівчина теж побоялася. Ти зрозумій, їй було менше ніж тобі зараз. Сирота. Що вона бачила в цьому житті? ..

А тут ще цього юнака батьки відправляли на рік за кордон. Загалом, Рита вирішила, що це і є її єдиний шанс, і приховала правду.

Вона хотіла народити і залишити малюка в дитячому будинку … Ми з твоїм батьком взяли те, що відбувається як волю Божу. Умовили Маргариту залишити дитя, значить, нам його і ростити. Звичайно, дівчина зраділа, що її малюк опиниться в хорошій сім’ї … Бог допомагав нам у всьому! Люди на місцях входили в наше становище і намагалися допомогти, чим могли.

Так, без всяких паперових зволікань, ми дуже скоро забрали тебе додому. Це було справжнісіньке диво, тому процедура усиновлення вельми непроста! А, Риточка … зовсім скоро вона дійсно вийшла заміж і переїхала до чоловіка. Ми теж, при першій же можливості, виїхали на інший кінець міста, де нас ніхто не знав.

Знаєш, що найцікавіше? Тільки через багато років, ми зрозуміли, що безплідні. До лікарів не ходили, покладаючись на Господа і Його промисел, але час показав, що нам дано виростити тільки одну дитину – тебе!

Олі здавалося, що це все їй просто сниться. Скоро задзвенить будильник, вона прокинеться, мама вже буде сидіти на кухні і чекати улюблену доньку до сніданку. Але, сон ніяк не закінчувався, і незабаром дівчині довелося визнати – все відбувається насправді. На цьому світі живе жінка, яка двадцять років тому не побажала взяти її на руки.

Жінка, яка спокійно віддала її, Олю, сусідам по комуналці … Невже, таке можливо ?! Господи, це ж не людина, це чудовисько! Чомусь разом зі злістю прийшли і образа, і бажання … помститися.

Звичайно, Ольга не збиралася завдавати Маргариті ніякої шкоди! В її розумінні вендетою стала б звичайна зустріч.

Дівчина стала мріяти: ось вона відшукає ту, яка її народила, і скаже їй: «Ну, здрастуй. Скажи, як ти живеш, знаючи, що відмовилася від рідної дочки? »Цікаво, що вона скаже у відповідь? Напевно, сполотніє, схопиться за серце.

Розридається? Навряд чи … Хіба людина, яка вчинила подібний вчинок, може щось відчувати? Швидше за все, у цієї Маргарити велика сім’я. Раз вона вийшла заміж за людину з впливової і багатої родини, то купається в розкоші.

Народила «нових» дітей і тепер отримує від життя все. Нічого, це можна виправити. Ольга потривожить пам’ять цієї, так званої, матері своєю присутністю. А що? Чому б і ні! Нехай її чоловік, її діти, її родичі та сусіди дізнаються, хто вона насправді! Це буде справедливо. Дівчина не збиралася брехати. Вона хотіла розповісти тільки правду. Це буде по-чесному!

Мама не схвалила Олиного задуму:

– Доню, а що буде, якщо все не так, як ти собі уявляєш? Раптом, Рита розкаялася? Ну, або, у неї якісь проблеми в сім’ї? Ти ж повинна знати, що справжній християнці слід молитися про своїх ворогів, а не будувати плани помсти …

– Мамо, ну я ж не вбивати її йду! – дівчина горіла своєю ідеєю, – я просто скажу всім, що вона зробила.

– Навіщо?

– Це не справедливо! Ви з татом ростили мене, працювали не шкодуючи сил, щоб дати мені все найнеобхідніше, проводили ночі біля мого ліжка, коли я хворіла. А, ця просто викинула мене, як непотрібну іграшку, бажаючи «вдало» вийти заміж! Я хочу, щоб справедливість перемогла! Нехай навіть через стільки років! Мені все одно, чи буде вона каятися, мені головне – вивести її на чисту воду!

Олена Миколаївна дивилася на дочку погаслими очима. Потім тихо і вкрадливо вимовила:

– Значить так. Я не дозволяю тобі втручатися в життя цієї сім’ї. Ти зробиш величезний гріх, якщо розкажеш Ритиним родичам про її вчинок. Але, я не можу тебе утримати від зустрічі з нею самою.

Жінка встала з-за столу і повернулася до вікна:

– Вона тебе народила. Я не маю права приховувати від тебе її ім’я …

Ольга схвильовано побігла за своїм блокнотом:

– Говори, яке у неї прізвище! Я її знайду!

Це виявилося зовсім не складно. Оля вже через кілька днів знала  адресу. Настав час підготовки. Потрібно бути у всеозброєнні. Продумати текст. Підібрати правильний одяг, зачіску і макіяж. Вона повинна бути бездоганна!

Нехай ця жінка побачить, що, незважаючи на її зраду, Ольга досягла всього, чого хотіла. І, найголовніше – вона щаслива! У неї є найдорожче в житті – люблячі батьки.

У намічений день дівчина вийшла з дому рано вранці. Хотілося застати Ритку зненацька. Проходячи повз магазин з квітами, Оля пригальмувала. Це буде відмінний завершальний штрих! Вона стала прискіпливо вибирати троянди. Зупинилася на трьох високих яскраво-бордових квітках. Дівчинка-продавець привітно усміхнулася:

– Обв’язати стрічкою? Ви для кого їх берете, для чоловіка, або для жінки?

Оля посміхнулася у відповідь:

– Мабуть, обійдемося без стрічок. А троянди … вони для мого ворога.

Заходячи в під’їзд, дівчина стала нервувати. Що робити з квітами? Кинути під ноги, або недбало віддати в руки? І зробить це належний ефект? ..

Дзвінок. Ще один. Човгання в коридорі.

– Хто там?

– Мені потрібна Маргарита. Вона тут живе?

Двері повільно відчинилися:

– Це я.

Ні! Не може бути! Ця стара з опухшим болючим обличчям, в запраному до дірок халаті не може бути тією самою Ритою!

– Можна мені увійти?

– Так, звичайно, проходьте …

Букет з квітами незчувся, як опустився на підлогу сходової клітки, господиня квартири його не встигла помітити.
Ользі стало душно. Запах ліків, цвілі і ще чогось неприємного вдарив в ніс.

– А, ви з якого питання до мене? Не з поліклініки випадково?

– Ні, – дівчина розгубилася і не могла знайти потрібних слів. Завчений монолог нікуди не годився.

– Так хто ж ви?

– Я Ольга. Ольга Варламова.

По обличчю Маргарити пробіг спазм. Впізнала прізвище колишніх сусідів. Значить, тепер здогадалася, хто перед нею.

– Оля…

Більше жінка нічого не могла сказати. З її очей котилися великі сльози і капали на старий халат. Тільки дівчині не було радісно від цієї картини. Господи, навіщо вона взагалі сюди прийшла ?!

– Ви пробачте мені, я піду.

Її ніхто не зупинив. Ольга закрила за собою двері і підібрала з підлоги троянди. Яка ж вона дурна. Потрібно їх викинути. Помітивши на сходовій клітці сміттєпровід, відкрила його і без жалю закинула туди квіти.

– Ви квартиру купувати у Ритки будете?

З верхнього поверху спускалася молода жінка.

– Я просто бачила, що ви від неї виходили. Якщо хочете квартиру купити, то торгуйтеся! Ритка точно поступиться, аби скоріше продати, – змовницьки прошепотіла цікава сусідка.

– Так? Звідки Ви знаєте?

– Ну … Ви ж покупниця житлоплощі, тому маєте право знати. Я вам зараз розповім її історію, і ви відразу зрозумієте, чому з нею варто торгуватися!

Видно було, що жінці не терпілося з ким-небудь поговорити, а Ольга потрапила під руку як не можна до речі.

– Отже, Ритка наша – скажена. Так, так, не дивуйтеся. Кажуть, що сюди вона переїхала багато років тому. Дуже скоро чоловік її покинув з маленьким сином на руках. Начебто вона сирота і родичів ніяких немає. Як жила – не знаю, але те, що вони завжди з Толіком потребували – це факт. І ось, рік тому, син учудив – пішов в монастир! А, йому тільки вісімнадцять виповнилося! Ви уявляєте ?!

Справжнісіньким монахом став! Поїхав в якусь глушину і більше його тут ніхто не бачив. А, Ритка, мабуть від цього, сама розумом ушкодилася. Стала в храм, що на сусідній вулиці, кожен день бігати. Дощ, сніг, град … їй все ні по чому!

Кажуть у неї хвороба якась серйозна, і вона пенсію отримує по інвалідності. А, до церкви ходить, як на роботу. Ви мені скажіть, що там цілими днями робити можна? До речі, бачили її обличчя? Це її інсульт так розбив.

Між іншим, в храмі! Прямо туди швидку допомогу і викликали. Вже я-то думала, що ці віруючі не хворіють! – і жінка заливисто розсміялася, – а квартиру вона хоче якнайшвидше продати, щоб в село до сина переїхати. Вирішила там будиночок купити, щоб ближче до нього бути. Так що, якщо хочете купити її квартиру – торгуйтеся! Такі «святенники» погодяться на всі ваші умови, ці люди – не борці.

Ольга трохи помовчала, а потім відповіла:

– З чого ви взяли, що віруючі не хворіють?

Дівчина, не озираючись, спускалася сходами і думала: як жорстокий цей світ … Як жорстока вона сама! Залишила матір в невіданні, вирушила на цю зустріч, щоб принизити і розтоптати людину, яку навіть не знала! Господи помилуй! Господи, прости! Прости … нас усіх.

Олена Миколаївна ні про що не питала. А, Оля і не розповідала. Навіщо? Більше вона ніколи не побачить Маргариту. Правда, дещо ще належить зробити. Дівчина взяла чистий аркуш паперу і написала на ньому тільки одне слово: «Прощаю». Конверт був уже куплений, а адресу вона пам’ятала напам’ять.

Через тиждень в храмі святих апостолів Петра і Павла йшла недільна Літургія. У черзі до Чаші стояла і Маргарита. Жінка схрестила руки на грудях, а очі її світилися щастям. Варвара Микитівна – найактивніша прихожанка цієї невеликої церкви неодмінно дивилася на свою знайому. Потім підійшла до хлопчика-алтарника, забрала записки з церковної лавки і пошепки запитала:

– Іванку, це не наша Маргарита там стоїть біля Чаші?

– Вона. Я сам здивувався! Батюшка каже, що Маргарита Павлівна за всі ці роки жодного разу не причастилася. Тільки на Сповідь ходила … Напевно, вважала себе негідною. Не знаю … Як на мене, так це не правильно – ми всі негідні, але без з’єднання з Христом хіба можно повноцінно жити духовним життям? – Так, так, Ваню. Ти правий. І все ж добре, що вона, нарешті, насмілилася до Чаші підійти! Маргарита вийшла з храму іншою людиною. В кулачку вона стискала маленький клаптик паперу – свій виправдувальний вирок. Увечері того ж дня, вона сіла в поїзд, який обіцяв відвезти її на іншу планету – в скит, де трудився син.Ольга підійшла до мами, яка накривала на стіл: – Мамусю, розкажи, про що ти ночами молишся. Я ж давно знаю, що ти все ночами щось просиш у Бога! Олена Миколаївна посміхнулася, обняла доньку і поцілувала її в маківку: – Нічого я не прошу … Просто дякую Йому за те, що маю.

Автор: Наталія Климова

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

ТРОЯНДИ ДЛЯ МОГО ВОРОГА