Церковний календар на 2019 рік. Коли які свята і пости

Церковний календар на 2019 рік допоможе вам бути в курсі всіх найважливіших подій. Це стосується свят, а також постів, які не можна пропускати.

Дванадесяті свята: 7 січня — Різдво Христове. В цей день святкується чудесне народження Ісуса Христа. Це світле і радісне свято, тому що Пресвята Богородиця явила світові Спасителя.

19 січня — Хрещення Господнє. Це свято називається також Богоявленням. Воно присвячене подіям, що сталися біля річки Йордан. Іоанн Хреститель здійснив таїнство хрещення Христа, освятивши тим самим всі води на Землі і зробивши пророцтво. Це день, коли Спаситель явив свою божественну суть.

15 лютого — Стрітення Господнє. Марія принесла сорокаденне немовля Ісуса Христа в храм для здійснення давнього обряду посвячення в віру. Це була перша зустріч світу з немовлям Месією. Тому свято і назване «зустріччю», тобто Стрітенням.

7 квітня — Благовіщення Пресвятої Богородиці. Ангел Господній прийшов до Діви Марії, щоб повідомити про те, що вона стане Матір’ю Месії, Спасителя всього людського роду.

21 квітня — Вхід Господній в Єрусалим, Вербна неділя. Це перехідне свято, тобто дата його змінюється з року в рік. У цей день Ісус Христос увійшов до Єрусалима. Це початок страсного тижня, завершальної стадії Великого посту.

6 червня — Вознесіння Господнє. Ще одне перехідне свято. Воно присвячене завершенню земного життя Христа. Це сороковий день після Великодня. Згідно з переказами, саме на сороковий день душа будь-якого померлого відправляється на Небеса.

16 червня — День Святої Трійці. П’ятидесятниця. День присвячений Отцю, Сину і Святому Духу, єдиній Трійці, яка уособлює три божественних початка.

19 серпня — Преображення Господнє. Свято відповідає подіям на горі Фавор. Ісус Христос взяв з собою Петра, Якова та Івана, щоб помолитися. Ті побачили яскраве світло і двох пророків — Мойсея і Іллю. Це був день великої радості.

28 серпня — Успіння Пресвятої Богородиці. Успіння — це свято, присвячене переходу Богородиці в інший світ. Відповідно до Писання, Ісус Христос забрав її тіло і душу на Небеса.

21 вересня — Різдво Пресвятої Богородиці. Різдво Богородиці — це основа основ. Це найперше після Новоліття свято, яке нагадує про те, що роль матері велика і завжди стоїть біля самих витоків життя будь-якої людини.

27 вересня — Воздвиження Хреста Господнього. Свято, присвячене набуттю в 54 столітті хреста, на якому був розп’ятий Ісус. Далі на цьому місці був побудований храм Воскресіння Христового.

4 грудня — Введення в храм Пресвятої Богородиці. Батьки Богородиці, Іоаким і Анна, привели Марію до храму, коли їй було три роки. Її забрав священик, якому явився Святий Дух і сказав, що дівчинці судилося народити Месію.

Найголовніше і найсвітліше свято церковного календаря — Великдень. У 2019 Великдень буде 28 квітня. Це день, коли Христос воскрес із мертвих після розп’яття на хресті. Цим днем ​​завершується Великий піст і починається велике свято.

Великі свята: 14 січня — Обрізання Господнє. У євреїв було прийнято робити обрізання для того, щоб доводити, що людина є істинною і справжньою. Саме при обрізанні Месія отримав своє ім’я — Ісус Христос.

7 липня — Різдво Іоанна Хрестителя (Предтечі). Іоанн Предтеча — це той самий пророк, якому судилося провести обряд хрещення Христа, коли тому виповнилося 33 роки.

12 липня — день святих апостолів Петра і Павла. Петру і Павлу судилося першими піти за Христом. Це найвідданіші його учні.

11 вересня — Усікновення глави Іоанна Хрестителя (Предтечі). Іоанн Хреститель був страчений за наказом дружини царя Ірода — Іродіади. Його смерть згадується по-особливому.

14 жовтня — Покров Пресвятої Богородиці. Свято Покрова — це особливий день, в який згадується чудесне явлення Богородиці громадянам Константинополя, які волали до Небес про допомогу під час нічного чування.

Календар постів на 2019 рік

Найважливіші багатоденні пости: 11 березня — 27 квітень 2019 року — Великий піст. Головний піст року, який передує Великодню. Це найдовший і найсуворіший піст року — він триває цілих 48 днів. 24 червня — 11 липня 2019 року — Петрів піст. Присвячений Петру і Павлу — першим і найвідданішим учням Христа. Довжина поста змінюється з року в рік і може становити від 8 до 42 днів. 14-27 серпня 2019 року — Успенський піст. Цей пост завжди починається і закінчується в один і той же день. Він йде два тижні і передує святу Успіння Богородиці. 28 листопада 2019 року — 6 січня 2020 року — Різдвяний піст. Передує святу Різдва Христового. За суворістю відповідає Петрову посту.

Церковні одноденні пости:

Середа і п’ятниця усього року, за винятком суцільних седмиць і Святок:

7-17 січня — Святки.

17-23 лютого — тиждень Митаря і Фарисея.

4-10 березня — Масляна.

28 квітня — 4 травня — Світлий Пасхальний тиждень.

16-22 червня — Троїцький тиждень.

18 січня— Водохресний святвечір. День перед Хрещенням Христа.

11 вересня — Усікновення глави Іоанна Предтечі. Це скорботне свято, в яке дотримується піст в обов’язковому порядку.

27 вересня — Воздвиження Хреста Господнього.

Джерело

Залишити відповідь

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

Церковний календар на 2019 рік. Коли які свята і пости